آماده باش کامل دارلشفاء امام رضا(ع) در ایام تعطیلات سال نو
پنجشنبه,۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۵

مدیر درمان مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی از آماده باش کامل دارلشفاء امام رضا(ع) در نوروز 99 برای ارائه خدمات متنوع به مردم خبر داد.

حسن اخوان مهدوی در گفت‌وگو با آستان نیوز بیان کرد: در حال حاضر بخش‌های پزشکان عمومی، آزمایشگاه، رادیولوژی و تزریقات، پانسمان و سرم‌تراپی دارلشفاء امام رضا(ع) به‌ صورت شبانه‌روزی آماده خدما‌ت‌رسانی به عموم مراجعان است. بخش دیالیز دارالشفاء نیز بیماران همودیالیزی را در شیفت‌های صبح و بعدازظهر پذیرش می‌کند. 
وی با اشاره به اینکه تمام قسمت‌های دارلشفاء امام رضا(ع) روزی 2 بار ضدعفونی می‌شود، ادامه داد: پزشکان، پرستاران و نیروهای خدماتی این مرکز درمانی نیز با استفاده از وسایل حفاظتی گان، محافظ چشم، دستکش و ماسک به بیماران خدمات‌رسانی می‌کنند. 
مدیر درمان مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی با تأکید بر اینکه سیستم خدمات‌رسانی دارالشفاء امام رضا(ع) طبق دستورالعمل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور و دانشگاه علوم پزشکی مشهد به بیماران خدمات‌رسانی می‌کند، گفت: بیماران در اسرع وقت پذیرش و معاینه شده و اقدامات اولیه مانند عکس و آزمایش برای آنان تجویز شده و اگر بیمار مشکل خاصی نداشت می‌تواند مرخص شود. 
اخوان افزود: بیماران مشکوک به ابتلا به بیماری کرونا با آمبولانس‌های این مؤسسه درمانی طبق دستورالعمل دانشگاه علوم پزشکی به بیمارستان‌های ویژه درمان بیماران مبتلا به این ویروس در مشهد منتقل می‌شوند. 
وی ابراز کرد: با توجه به عدم حضور زائران و مجاوران در حرم مطهر رضوی از اواخر اسفند ماه 98، تمامی پایگاه‌های فوریت‌های پزشکی فعال در اماکن متبرکه بارگاه ملکوتی امام هشتم(ع) به جز پایگاه صحن هدایت تعطیل شده است. 
مدیر درمان مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی افزود: پایگاه فوریت‌های پزشکی صحن هدایت حرم مطهر با استقرار یک آمبولانس به جمعی از کارکنان آستان قدس رضوی که بنا به ضرورت در حال خدمت هستند، در صورت نیاز خدمات درمانی اورژانسی ارائه می‌کند.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید