آماده‌باش 5 پایگاه‌ فوریت‌های پزشکی در حرم مطهر رضوی
پنجشنبه,۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۱

مدیر درمانی مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی از آماده‌باش پنج پایگاه ثابت فوریت‌های پزشکی این آستان ملکوتی به مناسبت بازگشایی حرم مطهر رضوی خبر داد.

حسن اخوان مهدوی در گفت‌وگو با آستان نیوز بیان کرد: پنج پایگاه فوریت‌های پزشکی این مؤسسه به منظور حفظ سلامتی و آرامش زائران و مجاوران و ارائه خدمات رایگان به بیماران اورژانسی از شامگاه یکشنبه چهارم خردادماه به‌صورت شبانه‌روزی در صحن‌های جامع رضوی، جمهوری اسلامی، انقلاب اسلامی، آزادی و امام حسن مجتبی(ع) مجدد فعالیت خود را آغاز کردند.
وی گفت: پایگاه مجهز فوریت‌های پزشکی صحن امام حسن مجتبی(ع) حرم مطهر رضوی با مشارکت فعال خادمیاران سلامت رضوی دارالشفای امام رضا(ع) در دو بخش مجزای خواهران و برادران به بیماران اورژانسی خدمت می‌کند.
مدیر درمان مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی با اشاره به استقرار دو آمبولانس این مؤسسه در اماکن متبرکه رضوی افزود: نیروهای حاضر در بخش‌های مختلف دارالشفای امام رضا(ع) نیز افزایش یافته و این مؤسسه آمادگی کامل برای خدمت‌رسانی به عموم بیماران؛ اعم از زائر و مجاور را دارد.
اخوان مهدوی به فعالیت بخش‌های آزمایشگاه، رادیولوژی، همودیالیز، شیمی‌درمانی و... این دارالشفا اشاره کرد و ادامه داد: در حال حاضر متخصصان رشته‌های اطفال، داخلی، پوست، قلب و... نیز در بخش پزشکان متخصص در طبقه اول دارالشفا آماده ارائه خدمات پزشکی به بیماران هستند.
وی با تأکید بر اینکه سیستم خدمات‌رسانی دارالشفای امام رضا(ع) و پایگاه‌های فوریت‌های پزشکی حرم مطهر رضوی طبق دستورالعمل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور و دانشگاه علوم پزشکی مشهد به بیماران خدمات‌رسانی می‌کند، گفت: بیماران در صورت نیاز به خدمات تکمیلی پزشکی با آمبولانس‌های این مؤسسه درمانی به بیمارستان‌های سطح شهر مشهد اعزام می‌شوند.
مدیر درمان مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی خاطرنشان کرد: این مؤسسه در صورت نیاز به افزایش خدمات، تعداد پایگاه‌های فوریت‌های پزشکی و نیروهای آنها را تقویت خواهد کرد.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید