دومین سالگرد افتتاح مرکز فوریت‌های پزشکی صحن امام حسن مجتبی(ع)(صحن هدایت سابق) حرم مطهر رضوی
پنجشنبه,۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۷

یروهای بخش اورژانس در هر مرکز درمانی و بیمارستانی در خط مقدم مقابله باشرایط بحرانی و تلاش برای نجات بیماران قرار دارند. این نیروهای سفیدپوش همیشه متعهد، صبور و پرتلاش هستند چنانکه در دوران شیوع ویروس کرونا هم از انجام وظیفه‌شان شانه خالی نکردند و پشت و پناه هم‌وطنان بیمار خود شدند.

به مناسبت دومین سالگرد افتتاح مرکز فوریت‌های پزشکی صحن مبارک امام حسن مجتبی(ع)(صحن هدایت سابق) حرم مطهر رضوی به خدمات این مرکز به بیماران اورژانسی زیر نظر مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی نیم‌نگاهی می‌کنیم؛ مرکزی که با وجود توقف موقت حضور زائران در حرم مطهر حضرت رضا(ع) همچنان در حال فعالیت است.

 

سلامتی زائران؛ اولویتی مهم
پایگاه‌های ثابت فوریت‌های پزشکی با توجه به اهمیت ویژه امر سلامت زائران و مجاوران از دیرباز در بعضی از صحن‌ها و رواق‌های حرم مطهر امام هشتم(ع) همچون صحن جمهوری اسلامی، صحن انقلاب اسلامی، صحن آزادی، صحن جامع رضوی و... به صورت شبانه‌روزی آماده ارائه خدمات رایگان به عموم بیماران اورژانسی اماکن متبرکه رضوی بوده‌اند. البته در مناسبت‌ها و ایام خاص گذشته همچون شب‌های قدر، ولادت امام رضا(ع) و...، نیروهای این پایگاه‌ها افزایش یافته و تعدادی پایگاه اورژانس سیار نیز در صحن و سرای امام مهربانی(ع) فعال شده است. در این بین، در ابتدای سال 97 مرکز مجهز فوریت‌های پزشکی صحن امام حسن مجتبی(ع)(صحن هدایت سابق) با توجه به اولویت قرار دادن حوزه سلامت زائران حرم مطهر رضوی، افزایش روزافزون زائران و همچنین دوری مراکز درمانی از حرم مطهر با استفاده از حدود 480 میلیون تومان از اعتبارات بنیاد سلامت آستان قدس رضوی تجهیز و راه‌اندازی شد. دکتر ناصر سرگلزایی مدیرعامل مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی می‌گوید: «این مرکز فوریت‌های پزشکی در فضایی به مساحت 120 مترمربع با هشت تخت بستری و اقدامات پزشکی CPR به‌عنوان کامل‌ترین پایگاه اورژانس حرم مطهر رضوی از 20 اردیبهشت 97 در صحن امام حسن مجتبی(ع) فعالیت خود را به صورت رسمی آغاز کرد. در راه‌اندازی آن نیز از به‌روزترین تجهیزات استفاده شد، به طور نمونه این مرکز به دستگاه‌های الکتروشوک، ونتیلاتور و مانیتور مجهز است».

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید