اجرای طرح پایش سلامت کارکنان و خدمه آستان قدس رضوی برای مقابله با بیماری کرونا
پنجشنبه,۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۵

مدیر عامل مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی از اجرای طرح پایش سلامت کارکنان، خدمه و خادمیاران این آستان مقدس برای مقابله با ویروس کووید 19 توسط ستاد مبارزه با کرونا دارالشفای امام رضا(ع) خبر داد.

دکتر ناصر سرگلزایی در گفتگو با آستان نیوز ابراز کرد: طرح پایش سلامت کارکنان، خدمه و خادمیاران آستان قدس رضوی زیر نظر ستاد پیشگیری و مقابله با بحران کرونا با بهره گیری از اطلاعات درج شده در سامانه سلامت سنجی توسط مدیریت بحران و پدافند غیرعامل این آستان مقدس در حال پیگیری است.
وی گفت: تمامی کارکنان، خدمه و خادمیاران از 12 مرداد 99 موظف به تکمیل «پرسشنامه خوداظهاری» در سامانه bohran.razavi.ir و ثبت اطلاعاتی همچون ابتلای خود به بیماری کرونا، ارتباط با این بیماران، سابقه بیماری زمینه ای و... هستند.
مدیر عامل مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی ادامه داد: اطلاعات سامانه سلامت سنجی آستان قدس رضوی در اختیار کمیته پزشکی زیر نظر ستاد پیشگیری و مقابله با بحران کرونای این آستان مقدس در دارالشفای امام رضا(ع) قرار می گیرد تا به افرادی که در مراحل مختلف بیماری همچون نقاهت، قرنطینه خانگی و... قرار دارند، مراقبت های پزشکی لازم ویژه دوران ابتلا به کرونا اعم از آزمایشات مورد نیاز، چگونگی مصرف داروها و... به صورت تلفنی آموزش داده شود.
سرگلزایی افزود: چنانچه یکی از کارکنان، خدمه و خادمیاران در اعلام ابتلای خود به بیماری کرونا سهل ‌انگاری کند، سایر افراد با توجه به علائم بیماری کرونای شخص مورد نظر همچون سرفه، تنگی نفس و تب می توانند از طریق ورود به این سامانه و تکمیل «پرسشنامه دگراظهاری» در شناسایی این بیماران و پیگیری درمان آنان، دارالشفای امام رضا(ع) را یاری کنند.
وی تصریح کرد: همچنین افرادی که دوران ابتلا، بستری یا قرنطینه خانگی خود را سپری کرده و قصد بازگشت به محل کار خود را دارند موظف به تکمیل «پرسشنامه بازگشت به کار» هستند تا طبق پروتکل های ستاد ملی کرونا زیر نظر پزشک متخصص دارالشفای امام رضا(ع) ویزیت شده و پس از انجام معاینات و آزمایشات لازم و اطمینان از ناقل نبودن، بتوانند به محل کار خود بازگردند.
دبیر ستاد پیشگیری و مقابله با بحران کرونای آستان قدس رضوی با اشاره به وجود بخش «پروتکل های بهداشتی» در این سامانه سلامت سنجی گفت: در این بخش دستورالعمل های مختلف در محورهای مدیریت استرس، الزامات کلی محیط اداری، تجهیزات حفاظت فردی، تغذیه در کرونا، پیشگیری از ابتلا به ویروس و... برای آشنایی کاربران سامانه بارگذاری شده است.  
سرگلزایی خاطرنشان کرد: دارالشفای امام رضا(ع) با توجه به بهره مندی از امکانات تشخیصی شامل رادیوگرافی و آزمایشگاه مرکز سطح دو مقابله با کرونا به شمار می آید که از ابتدای شیوع بیماری کرونا در کشور کمیته ‌ای شبانه ‌روزی متشکل از پزشک و پرستار زیر نظر ستاد پیشگیری و مقابله با بحران کرونای آستان قدس رضوی در آن شکل گرفت تا با بررسی اولیه این کمیته، بیماران مشکوک مبتلا به کرونا توسط آمبولانس دارالشفا به بیمارستان مربوطه در مشهد اعزام شود.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید