واحد دیالیز مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی آغاز به کار کرد
واحد دیالیز دارالشفاء امام رضا(ع) در راستای ارائه خدمات مطلوب و کمک به درمان زائران حرم رضوی و مجاوران بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) ، با همت مسئولین درمانگاه دارالشفاء امام و با نظر مساعد مسئولان در آستان قدس رضوی ، تجهیز و راه‌اندازی شد.
شنبه,۲۳ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۳:۰۴
واحد دیالیز دارالشفاء امام رضا(ع) در راستای ارائه خدمات مطلوب و کمک به درمان زائران حرم رضوی و مجاوران بارگاه ملکوتی امام رضا(ع) تجهیز و راه‌اندازی شد.
مدیرعامل مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی در حاشیه این مراسم عنوان کرد: از وظایف مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی این است که نیازهای درمانی زائران و مجاوران را شناسایی کرده و تسهیلات لازم را برای تشرف زائران بیمار فراهم کند.
دکتر سید مهدی هاشمی‌نژاد بیان کرد: از نیازهای سنجش شده در همین راستا، بیماران دیالیزی بودند که از شهرها و کشورهای دیگر به زیارت مشرف می‌شدند و مسائل درمانی برای آن‌ها دغدغه ایجاد کرده بود. با طرح این موضوع در هیئت مدیره مؤسسه درمانی و با نظر مساعد مسئولان در آستان قدس رضوی ، فضا برای تحقق این امر فراهم شد.
وی افزود: امروز در سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی این فضا عملیاتی شد و امیدواریم بتوانیم زمینه‌ساز ارائه خدمات به زائران و مجاوران باشیم و از دغدغه‌های حوزه درمان زائران بکاهیم.
دکتر هاشمی‌نژاد اظهار کرد: زمینه­ های لازم برای همه بیمارانی که قصد تشرف به بارگاه ملکوتی حضرت رضا(ع) را دارند، فراهم شده است، اما در تلاشیم تا زائران را در اولویت ارائه خدمات قرار دهیم.
وی همچنین گفت: خدماتی که به صورت استاندارد از لحاظ فضا، تجهیزات، نیروی انسانی و ملزومات درمانی در معاونت درمان وزارت بهداشت کشور تعریف شده است، به بیماران ارائه خواهد شد.
دکتر هاشمی‌نژاد تصریح کرد: از الزامات خدمات دیالیزی تغذیه، بهداشت و آموزش در این زمینه‌هاست که تلاش شده تا به بیماران در مدتی که در این مکان تحت عمل دیالیز قرار می‌گیرند، اطلاعات لازم به صورت بروشورهای آموزشی و آموزش مستقیم ارائه شود.
درخور اشاره است؛ در نخستین روز از فعالیت خدماتی این بخش از دارالشفاء امام رضا(ع)، دو بیمار تحت عمل همودیالیز قرار گرفته و یکی از این بیماران مدال طلای خود را که در مسابقات جهانی پیوند اعضاء در رشته تیراندازی کسب کرده بود، به گنجینه مدال موزه‌ مرکزی آستان قدس رضوی اهداء کرد.
 
زائرین و مراجعین محترم می توانند جهت هماهنگی های لازم با شماره تلفن 32244310 - 051  تماس بگیرند . 
 
افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید