آماده‌باش پایگاه‌های فوریت‌های پزشکی حرم مطهر رضوی برای مراسم دعای عرفه
یکشنبه,۳ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۰

مدیرعامل مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی خبر داد؛

آماده‌باش پایگاه‌های فوریت‌های پزشکی حرم مطهر رضوی برای مراسم دعای عرفه

مدیرعامل مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی از آماده‌باش کامل پایگاه‌های فوریت‌های پزشکی حرم مطهر حضرت رضا(ع) برای خدمت‌رسانی به زائران و مجاوران حاضر در مراسم پرفیض دعای عرفه خبر داد.

دکتر ناصر سرگلزایی در گفت‌وگو با آستان نیوز بیان کرد: با توجه به پیش‌بینی حضور جمعی از ارادتمندان خاندان عصمت و طهارت(ع) در مراسم معنوی قرائت دعای عرفه حرم مطهر رضوی، تعداد پایگاه‌های فوریت‌های پزشکی این آستان مقدس و نیروهای مستقر در آنها برای خدمت‌رسانی به بیماران اورژانسی افزایش یافت.

وی در این باره گفت: 6 پایگاه به تعداد 5 پایگاه ثابت و شبانه‌روزی فوریت‌های پزشکی حرم مطهر رضوی در دوران مقابله با بیماری کرونا افزوده شده است چنان که تا پایان برگزاری مراسم دعای عرفه، 11 پایگاه‌‌ در صحن‌های غدیر، کوثر، قدس، پیامبراعظم(ص) و... فعال است.

مدیرعامل مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی ادامه داد: 2 پایگاه‌ ثابت فوریت‌های پزشکی صحن امام حسن مجتبی(ع) و باب الرضا(ع) نیز با حضور تیم مجهز همچون پزشک متخصص طب اورژانس و تمامی تجهیزات پزشکی لازم آماده ارائه خدمات اورژانس به بیماران است.

سرگلزایی اضافه کرد: همچنین 4 دستگاه آمبولانس مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی در کنار 6 دستگاه آمبولانس اورژانس 115 تا پایان مراسم دعای روح‌بخش عرفه در حریم ورودی‌های بارگاه ملکوتی امام هشتم(ع) مستقر خواهند بود.

وی با تأکید بر اینکه بیش از صد نیروی اورژانس در زمان قرائت دعای عرفه در اماکن متبرکه رضوی حضور خواهند داشت، گفت: این نیروهای اورژانس در قالب 50 نیروی امدادگر هلال احمر، 20 خادمیار سلامت دارالشفای امام رضا(ع)، 40 نیروی اورژانس مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی و 20 نیروی اورژانس 115 به زائران و مجاوران خدمت خواهند کرد.  

سرگلزایی به حضور خادمیاران سلامت در دو پایگاه صحن آزادی و صحن امام حسن مجتبی(ع) اشاره و اظهار کرد: دارالشفای امام رضا(ع) نیز با برخورداری از بخش‌های مختلف همچون رادیولوژی، آزمایشگاه و...  با تقویت نیرو آماده خدمت‌رسانی به عموم شیفتگان امام رضا(ع) در مراسم دعای عرفه و روز عید قربان است.

 مدیرعامل مؤسسه درمانی آستان قدس رضوی تصریح کرد: بیماران در صورت نیاز به خدمات تکمیلی پزشکی با استفاده از آمبولانس‌های حاضر به بیمارستان‌های سطح شهر مشهد منتقل می‌شوند.

افزودن دیدگاه جدید:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید